Kraszowicka Zagroda to gospodarstwo edukacyjne oraz agroturystyka położone na obrzeżach Świdnicy.
Od 2015 roku mieszkają w nim kozy, owce, króliki i kury, a my – gospodarze: Gosia i Andrzej Hercuń -  w wybudowanej własnoręcznie modrzewiowej chacie przenosimy naszych gości w dawne czasy i pokazujemy jak wyglądało życie i ciężka praca na wsi ponad 100 lat temu, jakich sprzętów gospodarstwa domowego ludzie do tego używali i co było efektem ich żmudnych działań.
Prowadzimy edukację w formie warsztatów z ginących zawodów: garncarstwa, kowalstwa, tkactwa, pieczemy podpłomyki, robimy lalki motanki, zabawki, kukiełki teatralne, pokazujemy obrzędy i tradycje świąteczne, promujemy rękodzieło. Naszym celem jest rozbudzenie w najmłodszych kreatywności, zainteresowania odchodzącymi już w zapomnienie robótkami ręcznymi i majsterkowaniem, nauka posługiwania się narzędziami i pokazanie, jak wyglądał świat przed erą telefonów komórkowych.
Mamy także warsztaty dla dorosłych: ocalamy od zapomnienia hafty, robótki szydełkowe, szycie ręczne, zarażamy pasją tworzenia w innych jeszcze ciekawych technikach, posługując się naturalnymi materiałami i hołdując zasadzie ponownego wykorzystania przedmiotów.
Nasze zajęcia skierowane są do uczniów klas I-III szkoły podstawowej i klas wyższych oraz do dorosłych i seniorów.